שיש למדרגות

הבתים בישראל הופכים למעוצבים יותר ולמרשימים יותר משנה לשנה. סיבה אחת למגמה הזו היא המודעות שמתרחבת לתרומה של האסתטיות לאיכות החיים, סיבה שנייה היא שאנחנו מבלים בבית פרקי זמן ארוכים יותר מבעבר ולכן מוכנים להשקיע בו זמן, תשומת לב ומשאבים נוספים, ועוד סיבה היא החומרים המתקדמים והידע רחב ההיקף בתחום עיצוב הפנים.

מדרגות משיש הן דוגמה מצוינת לאפשרות לשדרג כל בית במידה ניכרת ובהוצאה סבירה לגמרי. בעמוד זה תמצאו מידע על האפשרויות השונות הקיימות ועל הדרך הטובה ביותר להגיע למראה מרשים ומדרגות נוחות ועמידות.

סוגי שיש למדרגות

שיש הוא חומר גלם נפוץ מאוד. אנחנו משתמשים בו לטובת משטחי עבודה במטבח, חיפויי רצפה וקירות, מצבות ועוד. כדאי לדעת שבנוסף לשיש עצמו, שהוא אבן טבעית שנחצבת בארץ בעיקר בגליל ובאזור חברון, ישנו עוד חומר גלם מוצלח – גרניט פורצלן. למעשה במקרים רבים ישראלים מתייחסים לגרניט פורצלן כסוג של שיש, למרות שלא מדובר באבן טבעית אלא בחומר שמיוצר במפעל. הגרניט פורצלן הוא תערובת של חרס ומינרלים, כולל קוורץ, שנגרסת דק-דק ואז עוברת תהליך דחיסה על בסיס טמפרטורה גבוהה מאוד ולחצים חזקים (זהו חיקוי של תהליך יצירת גרניט טבעי בקרום כדור הארץ).

בנוסף להבחנה בין שיש לגרניט פורצלן, לפעמים נהוג לקרוא למשטח שממנו מיוצרות מדרגות משיש (או כל מוצר אחר מחומר גלם זה או גרניט פורצלן) לפי החברה, כשהדוגמה הטובה ביותר היא שיש אבן קיסר.

בכל מקרה גם שיש למדרגות וגם גרניט פורצלן מתאפיינים ביתרונות רבים, וכך גם המוצרים המושקעים של אבן קיסר.

היתרונות של מדרגות משיש או גרניט פורצלן

היתרון הראשון של שיש למדרגות, זה שאי אפשר שלא להבחין בו, הוא המראה היוקרתי. היתרון הזה רלוונטי כמובן גם למדרגות מגרניט פורצלן שהמראה שלהן דומה מאוד לזה של מדרגות שיש. בהקשר זה כדאי לזכור שהחיבור בין המפלסים מושך מטבעו תשומת לב עקב הפרשי הגבהים והבולטות בכל חלל, ולכן ההשקעה בשיש או בגרניט פורצלן מניבה תועלת רבה. 

יתרון נוסף הוא העמידות הרבה. גם שיש, ועוד יותר מכך גרניט פורצלן, הם חומרי גלם שמתאפיינים בחוזק רב, ולכן גם כשעולים ויורדים במדרגות פעמים רבות בכל יום הן נשמרות, גם מבחינה פרקטית וגם מבחינה אסתטית.

מה חשוב לבחון כשבוחרים שיש או גרניט פורצלן למדרגות?

האופי הייחודי של כל לוח שיש או גרניט פורצלן מבטיח מראה יוקרתי בכל חלל שבו מותקנות מדרגות מחומרים אלה. כדי להגיע לתוצאות המרשימות ביותר, חשוב לקחת בחשבון את המידות של כל מדרגה – גובה, רוחב ומדרך – ואת המאפיינים האסתטיים של חיפויי הרצפה והבית, כדי לשמור על הרמוניה נעימה לעין או דווקא ליצור ניגוד מעניין בין המדרגות לבין סביבתן. בדרך כלל כדאי להיעזר באדריכל/ית או במעצב/ת פנים.

מדרגות משיש או מגרניט פורצלן – רק עם מומחים מנוסים

שימוש בגרניט פורצלן או שיש למדרגות מחייב מיומנות גבוהה במיוחד – גם בשלב התכנון, גם בשלב הייצור וגם בשלב ההתקנה. לחברת שיש ביאליק ניסיון של יותר מ-4 עשורים בעבודה עם חומרי גלם אלה, כולל הלוחות הייחודיים של אבן קיסר, ובהתאם אנחנו יכולים להבטיח תמורה מלאה להשקעה שלכם. הבסיס הוא קשב לצרכים הספציפיים אצלכם בבית, ובהתאם להעדפות ולבקשות נעזור לכם לבחור את הדגם האופטימלי. תהליך הייצור מבוצע על-ידינו באולם הייצור המשוכלל, באופן מוקפד במיוחד, כך שמובטחת לכם רמת גימור מרבית וכמו כן שירות אדיב ועמידה בלוחות הזמנים הדרושים.

בודק...