שיש וגרניט הם חומרי גלם מעולים למגוון רחב של שימושים – כולל חיפויי קיר. היתרונות שלהם באים לידי ביטוי גם לצורך חיפוי קירות מטבח, גם בסלון, גם בחדרי רחצה וגם עבור חיפוי חיצוני של בניינים. כשבוחרים חיפוי שיש לקיר, או חיפוי מגרניט פורצלן, חשוב מאוד להקפיד על איכות חומרי הגלם וגם על התקנה מקצועית.

היתרונות של חיפוי שיש לקירות פנים וחוץ

שיש הוא אבן שמייצר עבורנו הטבע, ובהתאם הוא נחצב במקומות שונים בארץ וגם בעולם. גרניט פורצלן הוא חומר שמיוצר במפעל, על בסיס תערובת של חרס ומינרלים שונים, בעיקר קוורץ. תערובת זו עוברת גריסה ואז דחיסה תחת לחץ רב וחום גבוה – שמבטיחים לתוצאה הסופית עמידות גבוהה מאוד.

במקרים רבים שני סוגי החומרים נקראים פשוט "חיפוי שיש", ושניהם מתאפיינים ביתרונות משמעותיים כשהמטרה היא חיפוי קיר – גם קירות פנים וגם קירות חוץ.

היתרון הבולט ביותר לעין הוא המראה היוקרתי, ובמיוחד כשהבסיס לאריחים הוא משטח של חברה מובילה (למשל שיש אבן קיסר). יתרון שני הוא העמידות הגבוהה של חומרי גלם אלה ובפרט הגרניט פורצלן. יתרון שלישי שכדאי לקחת בחשבון הוא קלות הניקוי של המשטח – כך שהיופי שלו נשמר במשך שנים רבות מאוד.

איפה כדאי להתקין חיפוי קיר משיש או גרניט פורצלן?

המראה האלגנטי להפליא של חיפוי קיר משיש או חיפוי קיר מגרניט פורצלן מתאים מאוד למטבחים שרוצים להקנות להם חזות מהודרת, וגם לחדרי רחצה בבתים מעוצבים ומסוגננים (שהופכים לנפוצים יותר ויותר עם העלייה ברמת החיים). בסלון ההמלצה היא להשתמש בשיש לטובת חיפוי קיר אחד או חלק ממנו – באזור שרוצים להבליט, למשל זה שמאחורי המסך הגדול או כזה שנמצא באזור האירוח.

האופי הייחודי של חיפוי שיש לקירות הופך את האופציה הזו לאידיאלית גם בחללים הציבוריים של בניינים חדשים שמבקשים למתג את עצמם כפרימיום (גם מבני מגורים וגם מבנים מסחריים). בפרט כדאי לחפות בשיש או גרניט פורצלן את קירות הלובי וגם קירות חיצוניים מחופים בחומרים אלה משדרים יוקרה מנצחת.

על מה חשוב להקפיד כשמחפים קיר בשיש?

חיפוי קירות בגרניט פורצלן או בשיש הוא בעל פוטנציאל רב לשדרוג משמעותי של החלל. השלב הראשון בדרך למימוש הוא בחירה של החיפוי הספציפי – מבחינת הגוון, המרקם, הגודל והעיצוב הספציפי. כדאי לדעת שישנו מגוון עצום של אפשרויות, גם של אריחים משיש וגם של אריחי גרניט פורצלן, כך שאפשר להגיע למראה המדויק הרצוי ובפרט להרמוניה נכונה עם שאר המרכיבים במרחב.

השלב השני הוא התקנה מדויקת. דגש חשוב במיוחד הוא מינימום חיבורים, כדי ליצור תוצאה אחידה ככל האפשר ושובת לב. השלב השלישי הוא תחזוקה נאותה, ובפרט שימוש בחומרי ניקוי ייעודיים בהתאם לסוג האריחים הנבחר.

איך לוודא מקסימום איכות ותועלת?

על-מנת לממש את כל היתרונות המשמעותיים של חיפוי קיר משיש או גרניט פורצלן – ובעיקר כאמור אסתטיות מרשימה ומראה יוקרתי – חובה לבחור בחברה ותיקה ואמינה. הסיבה הראשונה לכך היא שבדרך זו מובטח לכם חומר גלם עמיד שיספק נחת במשך שנים רבות. הסיבה השנייה היא שאנשי המקצוע בחברה יוכלו לסייע לכם למצוא את הדגם הספציפי המתאים ביותר עבורכם, בהתאם למיקום של הקיר ולהעדפות האסתטיות. סיבה שלישית היא ההתקנה שתתבצע ברמת דיוק מרבית ותתרום גם היא לתועלת ארוכת הטווח. שיש ביאליק פועלת כבר יותר מ-40 שנה בתחום השיש, והידע הרב צברה מוביל לייצור והתקנת חיפויי קיר ברמת גימור גבוהה במיוחד, תוך הקפדה על עמידה בלוחות הזמנים שנקבעו ועל שירות אדיב. 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *