גרניט טבעי

הגרניט הוא אבן טבעית שמגיעה במגוון רחב מאוד של מרקמים, סגנונות וצבעים. לכל לוח שיש גרניט מראה ייחודי שיהפוך גם את המטבח שלכם למיוחד במינו. חברה שיודעת לעבוד עם סוג זה של משטחים יכולה לחולל איתו פלאים – ולכן גם לכם כדאי להכיר את חומר הגלם הכל כך איכותי

היתרונות של שיש גרניט

הגרניט הוא סלע יסוד שמתגבש במשך שנים רבות, בעומק כדור הארץ – בטמפרטורות גבוהות מאוד ותחת לחץ עז. המקור להיווצרות סלעי הגרניט הוא הצטננות הדרגתית של מאגמה (סלעים מותכים). התוצאה היא סלע קשה מאוד שמכיל קוורץ ושלל מינרלים אחרים ומתאפיין במספר נמוך מאוד של נקבוביות. הגוונים הנפוצים הם ורדרדים, אפורים, אדמדמים, שחורים ולבנים.

התהליך שבו נוצר הגרניט מקנה לו את היתרון הראשון: חוזק יוצא דופן. חומר דחוס שעמד בלחצים משמעותיים מן הסתם לא מתרגש מחבטות, חבלות או שריטות, ולא משתנה כלל לאורך השנים.

בנוסף לקשיחות המובנית, משטחי גרניט עמידים גם לטמפרטורות גבוהות – גם אם תניחו עליהם סירים חמים, לא ייגרם להם שום נזק. בזכות יתרון זה, מדובר באופציה פרקטית מאוד שמאפשרת לבני ובנות הבית להתרכז בעשייה הקולינרית בלי דאגות מיותרות.

יתרון פרקטי נוסף נובע ממיעוט מספר הנקבוביות בכל חלקי המשטח. ככל שבשיש יש פחות נקבים, כך נוצרים עליו פחות כתמים (משום שכתם הוא למעשה ספיחת חומרים זרים אל תוך נקבובית במשטח). גם עובדה זו הופכת את הכנת המאכלים השונים לקלה ופשוטה יותר, ובמקביל מבטיחה שהמשטח יישאר מרהיב עין.

המרקם והגוונים של המשטח בכל מטבח נקבעים בהתאם להרכב המינרלים הייחודי שיש בכל לוח גרניט. השפע העצום של הדגמים מעניק חופש בחירה מלא ומסייע להגיע לאופציה המושלמת לחלל הספציפי אצלכם בבית. 

המאפיינים החשובים של גרניט טבעי

סלעי גרניט נוצרים כאמור מתחת לפני השטח. במקומות מסוימים הם נחשפים בעקבות תהליכים גיאולוגיים שונים. בישראל ישנם סלעים מסוג זה באזור אילת, באזור תמנע וגם באזור נחל נקרות. חומר הגלם לייצור משטחי גרניט נחצב בעומק האדמה – בין השאר בספרד, באיטליה, במדינות שונות באסיה וגם במזרח אירופה. לאיכות ולמראה הספציפיים של כל לוח יש כמובן השפעה גם על התוצאה הסופית. הניסיון הרב של שיש ביאליק מבטיח בחירות מדויקות ושימוש בלוחות הגרניט היפים והחזקים ביותר.

השימושים השונים של הגרניט הטבעי

שיש גרניט הוא אופציה מצוינת למשטח עבודה במטבח שמתבצעת בו עבודה אינטנסיבית יחסית. גם כשהמטרה היא מטבח מעוצב, כזה עם אישיות של ממש, הסלע שנוצר מתחת לקרום כדור הארץ הוא אופציה מומלצת. הגרניט הטבעי מתאים מאוד גם לייצור דלפקים – בהקשר זה כדאי לזכור שדלפק, בין אם הוא בתוך המטבח ובין אם משמש כהפרדה בין המרחב הקולינרי לסלון, הוא תמיד פריט שמושך אליו תשומת לב רבה ולכן כדאי להשקיע בו.
מקומות נוספים שבהם ניתן לראות יותר ויותר משטחים על בסיס האבן הטבעית החזקה הם חדרי הרחצה – ובמיוחד כשרוצים להקנות להם מראה יוקרתי.

מחיר

טווח המחירים של גרניט הוא 1,600-3,500 ש"ח למטר. העלות משתנה בהתאם לדגם הנבחר, לגודל המשטח הרצוי ולמורכבות ההתקנה. הידע רחב ההיקף שהצטבר בשיש ביאליק מתורגם לייעוץ מקצועי, למציאת לוח אופטימלי בכל מסגרת תקציב ולהצעות מחיר משתלמות (לאחר השלמת כל המדידות הנחוצות).

אחריות

שיש גרניט מטבעו הוא מוצר שמבטיח ראש שקט – כאמור בזכות החוזק והעמידות. לאיכויות הנ"ל מצטרפת האחריות המלאה, כמובן בתנאי שההתקנה בוצעה על-ידי אנשי מקצוע מוסמכים. עם שיש ביאליק אתם בידיים טובות ואמינות לאורך כל הדרך – משלב ההתלבטות ועד לשלב הנחת הרבה מהמשטח המיוחד.

בודק...